iQFoil Junior

Koncepcja iQFoil jest owocem wielu lat rozwoju sprzętu do windsurfingu. iQFoil to klasa wybrana przez World Sailing jako następca RS:X na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024.

iQFoil Junior: platforma żeglarska, która oferuje młodym żeglarzom drogę od juniora do złota olimpijskiego. W najbardziej wydajnym, najbardziej ekscytującym pakiecie. Pakiet iQFoil Junior zawiera:

• deskę Starboard iQFoil 85 Starlite Carbon
  • zestaw Severne FGO w rozmiarze 5.0,6.0,7.0
  • GO Boom 170-220
  • foila iQFoil Starboard Foils

Oprócz tego, że zestaw świetnie nadaje się do wyścigów, to ten sprzęt jest również idealny do pierwszych kroków w ślizgu, zwrotach i pływaniu pod wiatr na płetwie.

Klasy regatowe

Cadet

Monotypowa, międzynarodowa klasa jachtów dwuosobowych zaprojektowana przez Anglika, Jacka Holta w 1947 r. Kadłub skośnie denny ze ściętym dziobem, miecz szybrowy, ożaglowanie bermudzkie (grot i fok + spinaker). Klasa została zaprojektowana jako jacht dla młodzieży. Jachty często budowano samodzielnie (obecnie, przepisami klasowymi dopuszczone do regat są jedynie łodzie budowane przez licencjonowanych producentów).

Dane techniczne:

•  Długość całkowita: 322cm
  • Szerokość całkowita: 127cm
  • Zanurzenie z mieczem: 74cm
  • Wysokość masztu: 390cm
  • Grot: 3,9 m²
  • Fok: 1,3 m²
  • Spinaker: 4 m²
  • Masa całkowita: 54kg

Techno 293

Windsurfingowa klasa Techno 293 jest rozwinięciem klasy Aloha i jest przeznaczona przede wszystkim dla młodzieży. Klasa jest uznawana przez Międzynarodową Federację Żeglarską. Jest zwykle używana jako wstęp do byłej klasy olimpijskiej RS:X i aktualnej klasy olimpijskiej IQFoil.

Dane techniczne:

• Długość: 293cm
  • Szerokość: 79cm
  • Wysokość masztu: 430/460/490cm
  • Powierzchnia żagla: 4,0/5,8/6,8/7,8m²
  • Masa kadłuba: 13kg

Oferta szkoleniowa

Zajęcia odbywają się cały rok przeważnie w weekendy.

Treningi na wodzie /nauka i doskonalenie żeglarstwa/ prowadzone są od wczesnej wiosny do późnej jesieni głównie nad jeziorem Osiek w oparciu o bazę Jachtklubu Dobiegniew. UKS "Żagiel" zapewnia swoim podopiecznym (członkom) dostęp do sprzętu żeglarskiego i windsurfingowego każdorazowo podczas całodniowych treningów. W ramach wnoszonej składki UKS zapewnia opiekę instruktorów, asekurację na wodzie, kamizelki, posiłek regeneracyjny i wodę do picia. Dowóz na zajęcia rodzice /opiekunowie/  zapewniają w oparciu o ustalenia czynione w swoim gronie. Zajęcia w tym okresie są zapowiadane przez komunikatory internetowe (stronę albo Whats App) i każdorazowo zaczynają się rano około godziny 9.00 w Gorzowie (lub wyznaczonym miejscu) od czynności politechnicznych oraz logistycznych i trwają do około godziny 17.00 w Gorzowie.

Po stronie rodziców pozostaje kwestia wyposażenia dzieci w ubiór sportowy, do pływania, żeglowania oraz na przebranie się, a także w wyposażenie indywidualne zapakowane w miękką torbę podróżną /worek nieprzemakalny/. W okresie startowym oraz w trakcie wakacji zawodnicy biorą udział w regatach o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz obozach żeglarskich i zgrupowaniach sportowych. Zimą biorą udział w zajęciach ogólnorozwojowych i obozach narciarskich.